Nastavení bezdrátové sítě (u každého kroku jsou dva obrázky pro bezdrátové karty dvou různých výrobců)

Na liště by jsme měli vidět dvě ikonky, viz orázek:

1

Pokud tam ikonka od výrobce není, napříkad jsme si ji omylem smazali, nebo máme nově nainstalované windows, tak je nutno ji nainstalovat z CDéčka od výrobce nebo ze souboru s ovladačem. Takže vložíme CD nebo klikneme na instalační soubor. Při instalaci se instalační program ptá jestli má použít utility(aplikaci) od výrobce wifi karty a nebo z windows. Zvolíme ovládací aplikaci přímo od výrobce. (V opačném případě viz konec toho návodu)

Ovládací aplikace wifi karty i ikonka se liší u každého výrobce. Princip je ale vždy stejný. Nejprve musíme vyhledat síť kam se chceme připojit – většinou tlačítko Scann:

2

Zvolíme síť jbendy28-2, jbendynet-1, jbendynet-3, jbendynet-4, jbendynet-5, jbendynet-6 nebo jbendynet-7

 

Dále nastavíme šifrování dat pro vybranou síť a zadáme šifrovací WEP kód:

3

Ještě můžeme zkontrolovat další nastavení – většinou je již nastaveno:

4

 

 

Poté by jsme již měli být k internetu připojeni – v záložce status by měla být zobrazena síla signálu – na obrázku: Signal Strength Excelent:

5

 

V případě že ovladač máme nainstalovaný a přesto nevidíme ikonku výrobce síťové karty, je nutno zkontrolovat toto:

6

Síť lze nastavit taktéž pouze pomocí systému windows (bez ikonky-aplikace od výrobce) – zaškrtli by jsme zatržítko dle obrázku. A dále princip stejný. Klikli by jsme zde na zobrazit bezdrátové sítě. Vybrali síť. A nastavili v ní šifrování. Open key, WEP a zadali kód.

WebZdarma.cz